Nejrozšířenějším a stále nejoblíbenějším způsobem zastínění pokojů, kanceláří, chodeb nebo prosklených hal jsou horizontální žaluzie. Všechny se vyrábějí z kvalitního hliníku a jsou tvořeny lamelami. Lamely hliníkových žaluzií mají obvykle klasickou šířku a to 25 mm. Dá se ovšem použít i šířka 16 mm. Horizontální žaluzie se montují přímo na rám okna. Nezáleží na tom, jestli jsou okna dřevěná nebo plastová. Horizontální žaluzie můžeme namontovat na oba druhy oken.Hliníkové žaluzie se ovládají řetízkem nebo tyčkou s provázkem. Žaluzie, které se montují mez dvě skla, tzv. meziskelní, bývají většinou v panelácích a u špaletových oken. Tento typ žaluzií se ovládá tyčkou s provázkem.

Žaluzie pro střešní okna

Také nabízíme žaluzie s brzdou a umělohmotným ovladačem, které jsou vhodné na střešní okna (dají se použít i na plastová i dřevěná okna) a tady je možný použít střešní výplet pro lepší domykatelnost lamel. U všech druhů horizontálních žaluzií lze použít CELOSTÍNICÍ provedení.

Výběr horizontálních žaluzií

Před objednávkou a následnou montáží žaluzií se dobře promyslete jejich barvu. Měl by ladit s nábytkem a celkovým interiérem místnosti. V naší firmě si můžete vybrat z široké škály barevných odstínů. Můžete mít žaluzie jemných nebo tmavých barev.

Našimi dodanými žaluziemi vytvoříte pěkný vzhled oken a také celkový dojem místnosti. Horizontální žaluzie se dají použít do všech tvarů a typů oken nebo velkých okenních tabulí. Jelikož je hliník tvrdší a velmi odolný materiál, je údržba hliníkových žaluzií jednoduchá a prakticky bezúdržbová. Stačí jen hliníkové žaluzie roztáhnout a setřít vlhkým hadříkem. Námi dodávané horizontální žaluzie jsou kvalitní, vzhledově velmi moderní a pěkné.